Düğün Sabahı Yapılacaklar

Güne erken başlaman gerektiğini ve yorucu bir gün geçireceğini de düşünerek düğün günü uykunu almış olman önemli. Erken yattığın gecenin ardından, yine erken saatlerde uyanarak güne başlayabilirsin. Peki ya sonra? İşte düğün sabahı yapman gerekenler: 

  • Elbette, ilk yapman gereken şey güzel bir uykunun ardından seni zinde tutacak şekilde hazırlanmış bir kahvaltıyla güne başlamak.

  • Kahvaltının ardından cildini güne hazırlamak için her zaman kullandığın maskeleri ve kremleri kullanabilirsin. Neyle karşılaşacağını bilmediğin için yeni bir ürün denememen gerektiğini de özellikle vurgulayalım.

  • Bakım işlemlerinin ardından kuaför için randevulaştığın saat gelmeden, ılık bir duş alabilirsin.

  • Artık kuaföre gitmek için hazırlanma vakti geldi. Giderken yanına alacağın eşyaların bir gün öncesinde listesini yapmış olmanda fayda var. Şunun gibi:

●Kuaför hazırlığı sonrasında giyeceğin gelinliğin

● Gelinin altına giyeceği iç çamaşırları

●Gelin ayakkabısı

●Kullanacaksan gelin tacın ve duvağın ya da diğer saç aksesuarların

●Gelinliğinle beraber kullanacağın aksesuarlar ve takılar

Kuaföre giderken rahat kıyafetler giymeyi de unutma. Saçın ve makyajın yapıldıktan sonra çıkarmakta zorlanacağın bir giysi seni epey strese sokacaktır. Özellikle bisiklet yaka bir tişört yerine mutlaka gömlek ya da rahatça çıkartabileceğin yakası geniş bir üst giymende fayda var. Eğer makyajını gelinliği giydikten sonra yaptıracaksan da koruyucu önlük takmayı unutma!

Diğer blog yazıları
Gelin Saçına Nasıl Karar Vereceksin?